Księgarnie uginają się od propozycji książek dla starszych i młodszych dzieci, nic dziwnego, że w ferworze świątecznych zakupów możemy przegapić jakąś dobrą pozycję, która wciągnie swoją historią nasze pociechy. Dobra książka potrafi zafascynować, zaś o tym, że czytanie niesie ze sobą mnóstwo korzyści dla dziecka, wiemy od dawna. Jeżeli zatem nie bardzo wiecie co wybrać, albo szukacie wartościowego dodatku do kolorowej zabawki - spójrzcie na nasze propozycje. 

Wybraliśmy dla Waszych pociech książki wartościowe, niosące ze sobą mądry przekaz, ciekawą historię bądź... zabawne treści :)

1. Zimowe wieczory z rodziną sympatycznych sówek

Bartek Jędrzejak, Marcin Kozioł
Pogoda dla puchaczy. Zima

Młody puchacz Bubbo już jesienią znalazł dla siebie wymarzony kawałek lasu. Usłyszał głos natury i zamieszkał na Bubbowych Mokradłach. Zbliża się zima, a jego sympatyczne rodzeństwo - Bubisia, Bubuś i Bubel - nadal szuka dla siebie domu. Będziemy śledzić ich niesamowite przygody i przyglądać się, jak odkrywają świat. A ten, osnuty bielą, zmienia się nie do poznania.

Pierwsze spotkanie ze śnieżnym puchem i błyszczącym lodem, pierwsze próby uprawiania sportów zimowych… czasami całkiem mimo woli. Choć młode puchacze o zimowych dyscyplinach słyszały dotąd tylko w ptasim radiu, wkrótce poznają je znacznie lepiej i przekonają się, jaka to niezwykła zabawa!

Uważnych czytelników z tajnikami zimowej pogody poprzez komentarze i filmy, do których kieruje książka (szukajcie ukrytych kodów umożliwiających ich obejrzenie!), zapozna popularny prezenter pogody Bartek Jędrzejak. Trzymajcie się mocno, bo będzie o śliskim lodzie, a wtedy lepiej chodzić w kasku. I o zawiejach i zamieciach. Żeby was tylko nie wywiało za mocno i za daleko!

Redakcja Wellnessday.eu:
Bardzo ciekawa propozycja łącząca w sobie zarówno sympatyczną historię sówek, jak i nieco wiedzy o zwierzętach (np. dlaczego niektóre zwierzęta zapadają w sen zimowy?). To czyni tę książkę ciekawą dla przedszkolaka (przy okazji, rodzice mogą trenować umiejętności lektorskie ;)  jak i dla starszego dziecka w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Na uwagę zasługują obrazki - w przeciwieństwie do lansowanych w mediach bajek nie ma tutaj infantylnych obrazków, a naprawdę piękne rysunki - karmi to nasze poczucie estetyki i nadaje książeczce głębszy wymiar. Podsumowując - jeżeli nie wiedzieliście co czytać dziecku przed snem (albo co Wasz 8-9 czy 10 latek może sobie sam czytać), to jest to naprawdę kapitalna propozycja.
Polecamy!

 

Data wydania: 27.11.2018
Format: 147mm x 208mm
Liczba stron: 72

Zobacz na stronach wydawnictwa >>

 

2. Dla miłośników baśni, bajek i fantastycznych postaci

Alicia Casanova
Fantastyczna encyklopedia małych stworów

Są wszędzie. Możesz je usłyszeć, możesz poczuć ich obecność, ale pewnie ich nie zobaczysz.

Maleńkie istoty żyją w każdym, przeciętnym domu. Chowają się pod dywanem, w szafie, nawet w pralce. Krasnoludy, elfy, wróżki i inne zaskakujące istoty żyją razem z nami! Badaczka magicznej zoologii i botaniki, Katarzyna Bach, zdradza wszystkie sekrety tych niesamowitych maleńkich istot w bardzo błyskotliwej i zabawnej książce.
Opisane stworzenia to: Łazienkowe wróżki, duszek z supermarketu, wróżka biblioteczna, wróżka pościelowa, znana również pod pseudonimem "Wypoczęta" - ta wróżka śpi spokojnie w naszych łóżkach i prowadzi bardzo wygodne, przyjemne życie: zawsze w pozycji leżącej, z kocem lub drzemiąc po obiedzie. Jej dieta pozostawia wiele do życzenia. Zjada wszystko, co znajdzie w prześcieradłach i kocach: brudne skarpetki, porzuconą bieliznę... Ta wróżka bawi się ukrywając skarpetki, które jej nie smakują, w najgłębszych zakamarkach łóżka.
Inne to: lustrzana czarodziejka, wróżki parku i ogrodu, duszek szkolny, elektryczny mikrogremlin, wróżka kominkowa, mały troll futbolowy, stary troll klatek schodowych, wróżka domowych malowideł, szara deszczowa wróżka, biała wróżka śnieżna, elf choinki, skrzat cmentarny, plażowa wróżka, goblin tuneli metra, wróżka pralki, chochlik żyrandola, duszek spiżarniowy.
Poznaj je wszystkie, uzupełnij o te, których my nie opisaliśmy, a Ty je masz w domu.
Dzięki tej książce nigdy nie będziesz już zastanawiał się, dlaczego twoja żarówka w nocnej lampce nagle przygasa…

Redakcja Wellnessday.eu
Jeżeli myśleliście, że to kolejna książka o czarujących wróżkach, niczym najnowszy różowy film o Barbie - to jesteście w błędzie! Wreszcie coś niesamowitego dla prawdziwych miłośników dawnych baśni i książek fantasy. Mamy tutaj przegląd niezwykłych stworzeń zamieszkujących domy, szkoły, klatki schodowe, spiżarki.... Uwaga! Momentami robi się nieco strasznie jak w baśniach braci Grimm, momentami nieco nostalgicznie jak u Andersena, a momentami całkiem zabawnie. Czytania tej pozycji przed snem jednak nie polecamy, chyba, że nie boicie się wróżki pościelowej i własnej wyobraźni. Cóż, gorąco zachęcamy do uzupełnienia encyklopedii o znalezione przez siebie stwory, my na przykład już dorysowaliśmy klawiaturowego chochlika, który tylko czyha między "enterem" a "spacją", by poprzestawiać literki wtedy, gdy odwracamy się po kubek z herbatą.... Ech te chochliki... ;)
A tak bardziej serio - dla starszych dzieci, które uwielbiają prawdziwe baśnie i nie są jeszcze skażone różem, cekinami i jednorożcami...

 

Data wydania: 25.10.2018
Format: 225mm x 306mm
Liczba stron: 64

Zobacz na stronach wydawnictwa >>

 

3. Jeśli Twoje dziecko kocha psy - tej książki nie możesz przegapić!

Agnieszka Taborska
Włóczykij

Poruszająca opowieść bezpańskiego psa o psim żywocie. Nie smutna, ale refleksyjna, nie wesoła, ale optymistyczna. Psy towarzyszą nam od zawsze, lecz nie zawsze są przez nas zauważane i traktowane tak, jak na to zasługują.
Włóczykij to pies wolny z wyboru. W swojej wędrówce poznaje różne psy: rasowe i kundle, najedzone i głodne, bezpańskie i siedzące właścicielom na kolanach. Tak podobne do "swoich ludzi", że ich bardziej przypominają niż psich kuzynów.
Spotyka psy kanapowe i podwórzowe, a także psy tresowane, występujące w cyrku. Odwiedza wystawy psów rasowych, ale czym prędzej z nich ucieka.
Włóczykij nie zazdrości psom, które mają dach nad głową i pełną miskę, najbardziej ceni sobie wolność: "Najlepiej jednak być Włóczykijem, bo tylko wtedy ma się cały świat zatknięty za uchem!”. W marzeniach Włóczykija pojawia się magiczna kraina – wielka polana, na której spotkają się kiedyś wszystkie psy i będzie im tam bardzo dobrze, niezależnie od tego, czego doświadczyły wcześniej.
Dokąd trafi Włóczykij – nie wiadomo. Sam nie wyklucza, że stanie się kiedyś czyimś psem, bo, jak mówi "Nigdy nie jest się kimś na zawsze".

Data wydania: 13.09.2018
Format: 204mm x 250mm
Liczba stron: 32

Zobacz na stronach wydawnictwa >>

 

4. Dla starszych, zafascynowanych podróżami i przyrodą

David Attenborough
Przygody młodego przyrodnika

W 1954 roku młody prezenter telewizyjny David Attenborough otrzymał propozycję życia – miał podróżować po całym świecie w poszukiwaniu rzadkich, trudno osiągalnych zwierząt do kolekcji londyńskiego zoo oraz filmować swoje wyprawy na potrzeby nowego programu telewizji BBC pod tytułem "Zoo Quest" (Zoologiczne poszukiwania).

Oto historia tych podróży. Podczas wędrówek w poszukiwaniu gujańskich mrówkojadów, wielkich indonezyjskich "smoków z Komodo" i paragwajskich pancerników autor i pozostali członkowie zespołu musieli korzystać z gościny miejscowych plemion oraz zmagać się z drapieżnymi rybami, agresywnymi jeżozwierzami nadrzewnymi i biegłymi w sztuce ucieczek dzikimi świniami, a także ze zdradliwym terenem i nieprzewidywalną pogodą, żeby móc rejestrować piękno i biologiczną różnorodność odwiedzanych okolic.

Książka "Przygody młodego przyrodnika", napisana z właściwymi autorowi dowcipem i urokiem, to nie tylko opowieść o niezwykłej przygodzie, lecz także o człowieku, który nauczył nas kochać świat przyrody i doceniać znaczenie jego ochrony, czym zajmuje się do dziś.

 

Redakcja Wellnessday.eu
To jest prawdziwa księga wrażeń! Jeżeli Wasze dziecko uwielbia podróże i zwierzęta i chcecie, aby telefon czy tablet poszedł nieco w odstawkę, to podsuńcie mu tę fascynującą książkę o objętości encyklopedii. Ok, jej wielkość może nieco przerażać, dlatego pierwsze strony czytajcie razem - i nie wykluczone, że tak już zostanie, bo opowieść Davida wciąga czytelnika niezależnie od wieku. Jakoś tak dziwnym trafem (a może i nie), pies się przyłączył do naszego rodzinnego czytania, a że książka gruba... to jeszcze w święta razem posiedzimy i poczytamy :D
Zachęcamy i Was!

 

 

Data wydania: 04.09.2018
Format: 168mm x 240mm
Liczba stron: 416

Zobacz na stronach wydawnictwa >>

 

 

5. Jeżeli czytanie to wyzwanie i Twoje dziecko potrzebuje wrażeń... :)

Magnus Myst
Mała zła książka

Mała złowroga książka ma wielkie marzenie: chce być naprawdę złą książką, podobnie jak inne, wielkie złe księgi. Ma jednak problem – aby się to wydarzyło potrzebuje pomocy czytelnika – jako (nie ma co ukrywać) narzędzia – aby dostać się na właściwą… złą drogę!
Wciągnięty w sprytną grę książki czytelnik przekonuje się, że ma towarzystwo – innego czytelnika, który chcąc odkryć i wykraść tajemnicę – czarodziejskie zaklęcie tkwiące w książce, utknął na amen w jej stronicach.
Skomplikowane? Ależ skąd! Prawdziwie skomplikowane są zagadki, która książka przygotowała dla swojego czytelnika. Po raz pierwszy zapewne poznacie książkę, której nie da się czytać tradycyjnie – kartka za kartką. Ta książka jest trochę jak escape room, w którym jesteś uwięziony, dopóki nie ułożysz wszystkiego w odpowiedniej kolejności i uwolnisz tajemnicę zła, którą chce posiąść książka.
A po drodze, żeby nie zapomnieć, że to tylko zabawa, książka opowie czytelnikowi kilka historii z dreszczykiem. Dajcie się wciągnąć, to dopiero początek złowrogiej serii książek…

Data wydania: 05.06.2018
Format: 149mm x 211mm
Liczba stron: 124

Zobacz na stronach wydawnictwa >>

 

 

 

zdjęcia okładek: proszynski.pl

 

Książki polecane

Opisane przez Autora techniki pozwolą Ci odnieść sukces, niezależnie od tego jak go postrzegasz. Człowiek naprawdę spełniony ma również ogromne pozytywne promieniowanie, jest zdrowy, pielęgnuje harmonijne relacje z partnerami i przyjaciółmi. Poznasz ćwiczenia i medytacje, które pomogą Ci żyć swoim powołaniem i teraźniejszością.

Strona, na której aktualnie się znajdujesz używa plików cookies w celu poprawnego funkcjonowania. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Wiecej informacji na temat plikow cookies oraz jak je usunac zobacz strone o plikach cookie.

  Akceptuje pliki cookie na tej stronie.
wellnessday.eu