Książka to zawsze dobry prezent! Co jednak, jeżeli z mnogości tytułów nie możesz zdecydować się na tę jedną? Niezależnie od tego czy szukasz prezentu dla mamy, przyjaciółki bądź... siebie na Dzień Kobiet, czy może jest to inna okazja, zobacz, jakie perełki z Wydawnictwa Muza dla Ciebie wyłowiliśmy. Są tytuły związane z rozwojem osobistym, inspirujące historie, a także - coś co rozgrzeje Cię, jeżeli nie możesz doczekać się gorącego lata!

 

1. Książka, która pomaga podnieść jakość i komfort życia - zwyczaje i nawyki, które pomogą Ci żyć dłużej!


Japończycy wiedzą, jak dobrze zacząć swój dzień. Ich drobne nawyki i zwyczaje pomagają im dożyć stu lat. Bestsellerowi autorzy, Hector García i Francesc Miralles, przedstawiają praktyczne i sprawdzone metody, które poprawiają komfort życia, nie tylko na japońskich wyspach.

Hector García i Francesc Miralles zapraszają na metaforyczną podróży, podczas której przybliżają uniwersalne i praktyczne sposoby, jak dbać o własne szczęście. Futurystyczne Tokio reprezentuje niebosiężne plany. Kioto – lekcje płynące z przeszłości. Z kolei Ise, miasto, gdzie raz na dwadzieścia lat Japończycy rozbierają i odbudowują historyczną świątynię, to nasza teraźniejszość: czas, w którym jest możliwość działania.

Kilka lat temu cały świat zaczął mówić się o stulatkach z japońskiej wyspy Okinawa, którzy pomimo zaawansowanego wieku nie tracili radości życia. Powodów do szczęścia przysparzało im ikigai, tłumaczone jako „szczęście płynące z bycia stale zajętym”. W swojej najnowszej książce Hector García oraz Francesc Miralles udowadniają, że fenomen szczęśliwej długowieczności nie musi się ograniczać do jednej wyspy na południu Japonii.

(Od Redakcji Wellnessday.eu: Gorąco polecamy poprzednią książkę autorów, naszą recenzję można znaleźć tutaj: Ikigai. Japoński sekret długiego i szczęśliwego życia )„Trening ikigai” to praktyczne rozwinięcie filozofii życia, która od pokoleń zapewnia  Japończykom spokój i pogodę ducha. W swojej książce autorzy skupiają się na przydatnych zadaniach i ćwiczeniach psychologicznych. Celem jest bowiem nie tylko długowieczność, ale i radość życia oraz realizowanie pozornie niewykonalnych marzeń. Autorzy pokazują, w jaki sposób wielkie rzeczy osiąga się w prosty sposób – czasem wystarczy skoncentrować się na życzliwości, dotyku czy fortunnych zbiegach okoliczności. Podsumowaniem książki jest 35 punktów, do których można powracać, ilekroć trening ikigai będzie wymagał odświeżenia. Metody te mogą bowiem wystarczyć na długie lata.

Hector García (Kirai) (ur. 1981 r.) – z wykształcenia inżynier, popularyzator kultury japońskiej. Autor książki Un geek en Japón (Geek w Japonii). Od 2004 mieszka w Japonii.
Francesc Miralles (ur. 1968 r.) – hiszpański pisarz, autor książki Amor en minúscula (Miłość pisana małą literą).

Tytuł: „Trening Ikai. Japońska sztuka codziennej radości” 
Autorzy: Hector García, Francesc Miralles
Przełożył: Jan Wąsiński
Data premiery: 4 kwietnia 2018
Cena: 37,00 zł
Wydawnictwo Muza SA >>

 

2. Dla tych, którzy chcą nauczyć się odpoczywać - przerwij błędne koło nieustannego (i bezproduktywnego) bycia zajętą!

Nic nie robić bez poczucia winy? Czy to w ogóle jeszcze jest możliwe? W dzisiejszym świecie, który nam tyle oferuje? W czasach kiedy społeczna presja, by osiągać w życiu wciąż „więcej i więcej” jest tak silna?

O tym, że umysł i dusza potrzebują ciszy, chwil jałowego biegu, zwykłej bezczynności, filozofowie wiedzą, przypomina Ulrich Schnabel, już od dawna, a od pewnego czasu prawdę tę odkrywa także nauka. W społeczeństwie przyśpieszenia i permanentnej komunikacji wszystkich ze wszystkimi chwile wytchnienia są niezwykle cenne, pisze Schnabel. I uświadamia nam na nowo, że od „słodkiego nicnierobienia” zależą nie tylko nasza kreatywność i pomysłowość – to także szansa, aby poznać samych siebie, odnowić swoją siłę woli. Przyznaje, że nie jest łatwo uwolnić się od nacisków otoczenia, które oczekuje, że nieustannie będziemy dyspozycyjni, skoro to możliwe. Dlatego stara się nam udzielić jak najlepszej rady w sprawie leniuchowania. Czy okaże się pomocna? Czy dzięki książce rozpoznamy dręczące nas problemy? Przekonajmy się o tym sami.

Tytuł: Sztuka leniuchowania. O szczęściu nicnierobienia
Autor: Ulrich Schnabel
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 256
Format: 14.0 x 20.3 cm
Cena katalogowa: 39,90 PLN
Wydawnictwo MUZA >>

 

3. Książka o damskiej przyjaźni, starciu z realizmem dorosłości, wielkich marzeniach i rozczarowaniach, słowem: samo życie!

Wchodzenie w dorosłość to w życiu człowieka jedno z największych wyzwań. Przekonują się o tym cztery przyjaciółki wychowane w robotniczej Łodzi. Nagle rozwiewają się ich złudzenia, młodzieńcze marzenia odchodzą w zapomnienie, a wolność i niezależność, których tak bardzo pragnęły jako nastolatki, w dorosłym życiu przestają sprawiać przyjemność. Jak udźwignąć ciężar coraz większej odpowiedzialności? Odpowiedź na to pytanie przynosi powieść Adrianny Michalewskiej i Izabeli Szolc. „Skok w króliczą norę” to kolejna część poczytnej sagi o łódzkich dziewczynach.

Pierwsza dekada XXI wieku. Rosnąca w siłę kapitalistyczna Polska. Świat, w którym nic nie jest tylko czarne albo tylko białe. Amelia rozpacza po nieudanym związku i utracie pracy. Doskwierają jej skomplikowane relacje z matką, brak bliskości oraz nieustanne pragnienie posiadania dziecka. Paulina tropem wielu rodaków postanawia wyemigrować na Wyspy, by zadbać o stabilną sytuację finansową. Monika samotnie wychowuje dorastającą córkę, a postępująca choroba matki sprawia, że wycieńczona miota się między szpitalem a pracą. Izie tylko pozornie udaje się zbudować kochającą rodzinę – niewierny mąż despota, dla którego przemoc ekonomiczna jest sposobem na utrzymanie przy sobie żony, oraz konieczność tkwienia w toksycznym związku dla dobra dzieci coraz częściej popychają ją w stronę alkoholu. W głębi duszy żadna z kobiet nie jest szczęśliwa. Dzieli je wszystko: pochodzenie, status materialny i życiowe wybory. Łączy – przyjaźń, która okazuje się ostatnią deską ratunku w bezwzględnym świecie dorosłych.
Niegdyś zbuntowane nastolatki, które w wyniku bolesnego zderzenia z  rzeczywistością zostały zmuszone do porzucenia swych idealistycznych oczekiwań, dziś są czterdziestoletnimi kobietami. Mają rodziny, dzieci i… te same problemy, z którymi borykały się u progu dojrzałości. Bezrobocie, samotność, kłopoty finansowe, niespełniona miłość, brak perspektyw i pomysłu na siebie. Mimo upływu lat nadal ciągną się za nimi błędy z przeszłości i dotkliwe konsekwencje niewłaściwych wyborów.
„Skok w króliczą norę” to trzecia – po powieściach „Dziewczyny chcą się zabawić” oraz „Nie takie całkiem dorosłe” – część sagi o łódzkich dziewczynach. Opowiedziana dowcipnie, z dużą dozą ironii, przepełniona emocjami historia wielkich marzeń oraz jeszcze większych rozczarowań. Niepewna sytuacja gospodarczo-polityczna, nieudane małżeństwo, rozpad rodziny, pogoń za pieniędzmi, strach przed samotnością, dzieci powielające błędy rodziców.  Izabela Szolc i Adrianna Michalewska uderzają w czułą strunę emocji swoich czytelniczek, a ich saga to prywatne dramaty ukazane na tle odradzającej się Polski. Całość dopełnia przepiękny portret robotniczej Łodzi.
Adrianna Michalewska – rówieśniczka swoich literackich bohaterek. Doktor filologii polskiej, lubi antyki i włoską kuchnię. Wychowała się na robotniczym osiedlu. W życiu była sekretarką, pracowała w wytwórni filmowej i w firmie handlowej w Danii. Zawodowo zajmuje się literaturą współczesną, pracuje jako redaktor i recenzent powieści popularnych. Zadebiutowała opowiadaniem w zbiorze „Zaułki zbrodni” w 2011 roku. „Skok w króliczą norę” to jej trzecia książka.
Izabela Szolc – pisarka. Autorka kilkunastu powieści i zbiorów opowiadań m.in. „Śmierć w hotelu Haffner” (2015), „Żona rzeźnika” (2013). Opowiadania drukowała również w antologiach i magazynach literackich. Powieści „Martwy punkt” i „Cichy zabójca” zostały wydane przez Prospero Verlag, zyskując uznanie niemieckich krytyków i czytelników. Książka „Żona rzeźnika” została nominowana do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. W roku 2016 scenariusz serialu „Niebo” wygrał I edycję NOS TVP w kategorii „wieczorny serial sensacyjny”.

Tytuł: „Skok w króliczą norę”
Autorka: Adrianna Michalewska, Izabela Szolc
Data premiery: 20 marca 2019
Cena: 44,90 zł
Liczba stron: 480
Wydawnictwo Muza >>

 

4. Dla kobiety która lubi czytać o miłości, namiętności, pożądaniu w trzymającym napięciu klimacie

Kolejna odsłona jednej z najbardziej wyczekiwanych na polskim rynku serii erotycznych. „Idealny mężczyzna” to perfekcyjnie zmiksowana dawka seksu, namiętności i sensacji, która zachwyci wielbicielki miłosnych uniesień.

Mara Hanover, nieśmiała ekspedientka w sklepie z materacami, nie może uwierzyć w swoje szczęście. Pewnego dnia odkrywa, że jej sąsiad z naprzeciwka, którego jedno spojrzenie powoduje u niej przyspieszone bicie serca, wreszcie zwrócił na nią uwagę! Kochająca się w nim skrycie od czterech lat dziewczyna była przekonana, że niesamowicie przystojny detektyw Mitch Lawson nigdy nie odwzajemni jej uczuć. Gra przecież w całkiem innej lidze. Rozdarta między wstydem i strachem o przeszłość, która znów zechce się o nią upomnieć, a nadzieją, że Mitch naprawdę się nią interesuje, musi zdecydować, czy jest gotowa podjąć ryzyko i dać szansę ich związkowi.

Kiedy niespodziewanie  na Marę spada obowiązek wychowywania dzieci jej zamieszanego w brudne interesy kuzyna, Mitch staje na wysokości zadania, oferując jej pomoc. Wkrótce ich relacje wchodzą na inny poziom. Pod osłoną nocy nieśmiałe uczucie szybko przeradza się w ognisty romans, a pożądanie bierze górę nad rozsądkiem. Kobieta czuje, że rozpamiętując błędy przeszłości, może zaprzepaścić szansę na szczęście u boku mężczyzny swoich marzeń. Detektyw Lawson chciałby stworzyć z Marą rodzinę, ale najpierw musi zadbać o jej bezpieczeństwo. Na życie jego ukochanej czyhają bezwzględni przestępcy.

„Idealny mężczyzna” Kristen Ashley to, po „Tajemniczym mężczyźnie” i „Niepokornym mężczyźnie”, trzeci tom bestsellerowej serii, w której sensacyjne wydarzenia i niebezpieczne intrygi przeplatają się z dziką i bezpruderyjną miłością. Każdy tom stanowi osobną całość, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by właśnie od tej powieści rozpocząć przygodę z uwielbianą przez czytelniczki prozą Kristen Ashley. „Idealny mężczyzna” to rozbudzające zmysły, uzależniające połączenie gorącego romansu z niepokojącymi wydarzeniami, które powoduje wypieki na twarzy i przyspieszony oddech.

Kristen Ashley – urodziła się w Stanach Zjednoczonych, wychowywała się na farmie, w dużej wielopokoleniowej rodzinie. Od zawsze pragnęła pisać książki. Swobodnie porusza się w różnych gatunkach literackich. Jest autorką ponad pięćdziesięciu powieści. Więcej informacji o autorce i jej twórczości na stronie: http://www.kristenashley.net/.

Tytuł: „Idealny mężczyzna”
Autorka: Kristen Ashley
Data premiery: 20 lutego 2019
Cena: 44,90 zł
Liczba stron: 544
Zobacz w sklepie Wydawnictwa Muza >>
Wydawnictwo Akurat

 

5. Inspirujące do działania - książka o charyzmatycznych, zdolnych Polkach, które kreowały trendyRzeczniczki nowoczesności. Pionierki oraz ikony polskiego designu i sztuk wizualnych. Historia dziesięciu inspirujących kobiet, gotowych wychodzić przed szereg, by kreować nowe trendy i normy.

Modernistki, które za pomocą architektury, mody, fotografii czy grafiki kształtowały polską nowoczesność, kreując nowy wizerunek kobiety. Aby przebić się w zdominowanych przez mężczyzn czasach dwudziestolecia międzywojennego i w niesprzyjającym sztuce okresie PRL-u musiały być charyzmatyczne, silne, wyjątkowo zdolne i wszechstronne. Książka przybliża nie tylko same bohaterki i ich twórczość, ale także mikroświaty, w których działały.

Kim była Janina Ipohorska, współzałożycielka i redaktorka kultowego „Przekroju” i dlaczego kryła się pod męskim pseudonimem? Jak Jadwidze Grabowskiej, zwanej ‘nadwiślańską Coco Chanel’, udało się wprowadzić na polskie ulice paryski szyk i elegancję? Czy scenografia Telewizji Polskiej robiłaby takie wrażenie, gdyby nie była kreowana przez Xymeną Zaniewską? Czym zasłużyła sobie Wanda Telakowska, o której wiersze pisali Miłosz, Tuwim, czy Słonimski, na przydomek ‘Joanny d’Arc polskiego wzornictwa’? Jak sławna fotografka dwudziestolecia międzywojennego Zofia Chomętowska stała się prekursorką „zdjęć lifestylowych”? Jaki wpływ na rozwój polskiej architektury miała Barbara Brukalska – pierwsza kobieta profesor na Politechnice Warszawskiej ? Jak to się stało, że wybitna wojenna fotoreporterka Julia Pirotte sportretowała Pabla Picasso i  Édith Piaf?
„Kreatorki - kobiety, które zmieniły polski styl życia” Lidii Pańków i Julii Pańków przedstawiają niezwykłe postacie kobiet, które dzięki pasji i marzeniom przyczyniały się do rozwoju nowoczesnej Polski. Ich biografie to źródło inspiracji dla wszystkich niezależnych i twórczych kobiet, niebojących się pokonywać przeciwności losu, by osiągać swoje cele. Nie tylko te artystyczne.

Lidia Pańków – dziennikarka, redaktorka, publicystka. Ukończyła filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała między innymi w „Wysokich Obcasach”, „Dwutygodniku”, „Szumie”, „Art&Binzes” i „Rzeczpospolitej”. Na co dzień pracuje w miesięczniku „Twój Styl”. W 2016 opublikowała książkę reporterską “Bloki w Słońcu. Mała historia Ursynowa Północnego” (Wydawnictwo Czarne). Pisze o kulturze wizualnej w kontekście przemian społecznych i cywilizacyjnych.

Julia Pańków – dziennikarka, redaktorka, sekretarz redakcji, instruktorka rękodzieła. Przez wiele lat była sekretarzem redakcji między innymi w „Architekturze od Wnętrza", „Elle", „Elle Man". Publikowała teksty m.in. we „Wprost”, „Wysokich Obcasach”, „Bluszczu”, „Architekturze-murator", „Filmie”, „Machinie”, „Gali", „Elle”, „Elle Man",  „Zwierciadle", „Kukbuku".  Specjalizuje się w tematyce lifestyle'u, designu, sztuki. Instruktorka rękodzieła. Prowadzi blog o książkach dla dzieci i własnych projektach DIY.

„Kreatorki. Kobiety, które ukształtowały polski styl życia”
Autor: Lidia Pańków, Julia Pańków
Cena: 49,90 zł
Wydawnictwo MUZA SA >>

 

Książki polecane

Bałaganiarstwa się nie dziedziczy, nie jest ono także związane z brakiem czasu, to raczej nagromadzenie błędnych przekonań o porządkowaniu.

Strona, na której aktualnie się znajdujesz używa plików cookies w celu poprawnego funkcjonowania. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Wiecej informacji na temat plikow cookies oraz jak je usunac zobacz strone o plikach cookie.

  Akceptuje pliki cookie na tej stronie.
wellnessday.eu