Jeżeli kochasz czytać książki, z pewnością podsuwać także różne pozycje swoim dzieciom. Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, ale także - nadchodzących wakacji, kiedy to często mamy wreszcie czas i możliwość czytać dla przyjemności, zebraliśmy dla Was ciekawe, fajne, zabawne i mądre książki, które polecamy dla dzieci.

Wybierając książki do naszego przeglądu przede wszystkim kierowaliśmy się wiekiem dziecka - my tutaj polecamy ci książki dla dzieci w wieku od 7 lat, do mniej więcej 13-14. Starsze dzieci już często same znają swoje preferencje i same wybierają książki - zakładając, że właśnie udało się Wam zaszczepić pasję do książek gdy były młodsze.

Także zapraszamy Was do zapoznania się z naszym przeglądem!

 

Dla najmłodszych, którzy zaczynają przygodę z czytaniem


Sami czytamy. Przyjaciele od serca
Sami czytamy. Wakacje nad morzem
Emilia Bruballa, Ilona Brydak

Książki z serii Sami czytamy to:
• samodzielne czytanie dla dzieci z klas 1–3
• język dostosowany do wieku
• powiększona czcionka ułatwiającą czytanie
• aktywności utrwalające nowe słownictwo
• zadania sprawdzające rozumienie tekstu

Od Wellnessday.eu
Bardzo sympatyczne, przyjemne w odbiorze książki, o pouczających i jakże życiowych historiach :) Dla chłopców i dla dziewczynek i choć Wydawca kieruje je do dzieci w pierwszych klasach szkolnych, to z powodzeniem można je podarować już 5 i 6 latkom. W środku oprócz trzech historii znajdziemy atrakcje w postaci rebusów, ciekawostek, krzyżówek - zatem mamy tutaj jeszcze dodatkowe zaangażowanie młodych czytelników. Polecamy!

Zobacz: Przyjaciele od serca >>

Zobacz: Wakacje nad morzem >>

 

Po angielsku - ale wciąż sympatycznie :)

 I speak English. Time for adventures
Joanna Bryłka, Piotr Brydak

Książki z serii I speak English to:
• nauka języka angielskiego
• samodzielne czytanie
• język dostosowany do wieku czytelnika
• słownictwo z różnych grup tematycznych
• słownik i kody QR, utrwalające nowe wyrazy wraz z ich wymową
• zadania wykorzystujące zdobytą wiedzę i sprawdzające rozumienie tekstu

Od Wellnessday.eu
Dziś zajęcia z języka angielskiego mamy już w żłobkach i przedszkolach - nikogo nie trzeba już przekonywać o konieczności znajomości tego języka. Niestety wieloletnia nauka w placówkach oświatowych najczęściej okazuje się nieefektywna! Kombinujemy z dodatkowymi lekcjami, prywatnymi szkołami... a tymczasem mamy tutaj kolejne rozwiązanie - czytanie książek w języku, którego się uczymy. I tutaj Wydawnictwo SBM wyszło na przeciw potrzebom proponując książki z serii "I speak English". Jeżeli Twoje dziecko poznało już serię Sami Czytamy, to z otwartymi rękami przyjmie jej jakby siostrzaną wersję - tyle, że po angielsku. Pięć krótkich historii, pełnych wakacyjnych przygód, a także elementy angażujące dziecko jeszcze bardziej - krzyżówki i zadania do samodzielnego rozwiązania - ale przedstawione w taki sposób, że jest to wciąż sympatyczna książka, a nie podręcznik. Kody QR z wymową ułatwiają pracę zwłaszcza, jeżeli rodzic sam jest na etapie "wiecznie początkujący" w nauce języka. Jest szansa, że z tą serią nauczycie się języka razem.
Polecamy!

Zobacz książkę >>

 

Sympatyczne i wciągające historię, które... ułatwiające naukę czytania

Sami czytamy. Detektyw Zagadka. Porwanie profesora Żabki

Sami czytamy. Detektyw Zagadka. Tajemnica szóstego stopnia

Pan Zagadka to niezłomny tropiciel skradzionych rowerów, potworów i zielonych skarpetek. W rozwiązywaniu wszystkich tajemnic pomagają mu Basia i Bartek, do których możesz dołączyć, by wspólnie wyjaśnić, kim jest tajemniczy Chińczyk z tygrysem, kto ukradł strusie jaja i gdzie się podział żółty samochód szewca.
Duża czcionka ułatwia naukę czytania.

Od Wellnessday.eu
Twarda okładka, intensywnie kolorowe rysunki, duża czcionka, a do tego naprawdę zabawne historie - to gotowy przepis na książkę dla początkującego czytelnika. Z Detektywem Zagadką naprawdę łatwiej jest się nauczyć czytać, bo dzieje się to w przyjemnej i sympatycznej atmosferze - także tę serię polecamy szczególnie, jeżeli masz w domu spragnionych fascynujących historii adeptów czytelnictwa.
REWELACJA!

Zobacz: Tajemnica szóstego stopnia >>

Zobacz: Porwanie profesora żabki >>

 

 

Zabawne i w stylu komiksowym
 

Gutek i potwory: Pan Flat nadchodzi!
Tekst: Jaume Copons
Ilustracje: Liliana Fortuny

Cześć! Jestem GUTEK ZAWADA. Może jeszcze o tym nie wiesz, ale wcześniej czy później musimy się zaprzyjaźnić. Do niedawna byłem całkiem normalnym dzieciakiem: chodziłem do szkoły, gubiłem wypracowania, miałem bałagan w pokoju… Pewnego dnia jednak poznałem PANA FLATA i wszystko się zmieniło. A, prawda, nie masz przecież pojęcia, kim jest Pan Flat. Powiem Ci tylko tyle, że jest potworem i odkąd zamieszkał w moim pokoju, życie stało się zabawniejsze i lepsze. W dodatku pełne zakręconych przygód!

Od Wellnessday.eu
Przesympatyczna i niezwykle zabawna książka, a do tego niezwykle dynamiczna akcja! Sam sposób przedstawienia historii Gutka i jego przygód, forma rysunków/dymków nawiązująca do historii komiksowych nadaje tempa książce i sprawia, że nie sposób się nudzić - jest to wyzwanie w dzisiejszych czasach, utrzymać koncentrację naszych małych czytelników, wychowanych na migoczących niebieskich ekranach. A tutaj - niemalże przebiegamy po stronach, nieuchronnie zmierzając do końca, zaś zdziwiony głos dziecka "Jak to, to już koniec?" mówi nam o tym, że czas to pojęcie względne i gdy dobrze się bawimy - płynie wyjątkowo szybko :) Na szczęście Wydawnictwo RM pomyślało o rodzicach i fanach Gutka - mamy kilka książek z tej serii - przygotujcie się zatem, że jedna raczej nie wystarczy - Gutek jest świetny i chce się więcej!
POLECAMY!

 

Zobacz książkę >>

 

Dla tych, co kochają przygody i podróże

 

Mazurscy w podróży. Bunia kontra fakir. Tom 1
Agnieszka Stelmaszyk

Seria śledzi losy rodziny Mazurskich w czasie ich wakacyjnych podróży przez europejskie miasta. Każdy tom dzieje się w kilku krajach. Rodzina przemierza samochodem państwa, zatrzymując się na jakiś czas w różnych miejscach, zwiedzając i przeżywając przy tym wiele zabawnych perypetii. Czytelnicy mogą wraz z nimi poznawać ciekawostki o zwiedzanych miejscach, miejscowych zwyczajach, zabytkach i atrakcjach, jedzeniu itp.
Grono podróżujących tworzą: jedenastoletni Jędrek, jego rodzice, kuzynka Marcela, z którą Jędrek uwielbia się sprzeczać, oraz babcia – nazywana bunią niezwykle energiczna staruszka.
W pierwszym tomie rodzina odwiedza Frankfurt, Orange w Prowansji, francuskie Carcassone, hiszpańskie Blanes, Barcelonę, Lazurowe Wybrzeże, Cannes, Wenecję, Padwę, Wiedeń oraz zamek Książ w Wałbrzychu.
Przydarza im się wiele zabawnych sytuacji – m.in. bunia nawiązuje romans z przystojnym Hiszpanem, a Jędrek wpada na trop kryminalnej intrygi.

Zobacz książkę >>

Od Wellnessday.eu
Zabawna, przyjemna w czytaniu i nieco edukacyjna - rozszerza horyzonty poprzez poznawanie tradycji i zwyczajów w innychkrajach. Książka jest wypełniona sympatycznymi ilustracjami, ciekawostkami i zdjęciami. Akcja wartka i z pewnością spodoba się młodym czytelnikom lubiącym przygody. Na szczęście Mazurscy nie skończyli swojej podróży na jednej książce - fascynatów czeka cała seriach podróżniczych przygód. Super!

 

Dla starszych dzieci, lubiących zagadki

Wskazówki
Bartosz Szczygielski

Zobacz książkę >>

Gdyby tylko Maks nie poszedł na wagary… Gdyby tylko nie wpadł na tę tajemniczą kobietę... Gdyby tylko nie pomylił swojego plecaka z jej plecakiem... Przed Maksem najbardziej pechowy i najdłuższy dzień w życiu, a to wszystko za sprawą tajemniczej Milady i magicznego zegarka pradziadka.

Wskazówki to pełna zwrotów akcji, szalona i niezwykła przygoda Maksa. Porywająca historia i nietypowa zagadka do rozwiązania wciągnie każdego!

Od Wellnessday.eu
Wciągająca! Oj bardzo! Dziecko przepada na długi czas, wciągając się w tę niezwykłą zagadkę. Akcja jest dość skomplikowana, dlatego, gdy poprosicie dziecko, by opowiedziało Wam treść, możecie się zdziwić! (A przy okazji macie pewność, że młode uczy się czytania ze zrozumieniem). Książka w sam raz na wyjazd wakacyjny, bo jej czytanie zajmuje młodym oczom trochę czasu. Polecamy serdecznie!

 

Dla starszych dzieci, fanów MineCrafta, których chcecie oderwać od komputera

Frigiel i Fluffy. Bitwa na równinach Meraim
Frigiel – Nicolas Digard

Czwarta część serii głównej serii ,,Frigiel i Fluffy"
Abel pragnie udać się do Heikan, żeby przemówić ojcu do rozumu, jednak nagli czas – na Kwiecistych Równinach Meraim armia magów przygotowuje się do starcia z dziesięciokrotnie liczniejszym wojskiem Lludda Lawa. W tym samym czasie Alice poznaje Toma Rachu-Ciachu, przywódcę złodziei z Ulan Warki. Mężczyzna proponuje dziewczynie, że pomoże jej uwolnić Chiron z lochów westchnień.

Od Wellnessday.eu
Gra MINECRAFT wciąga nasze dzieci już od kilku lat i nie wygląda, aby moda na tę grę miała przeminąć. Rodzice czasem zachodzą w głowę, jak tutaj oderwać komputerowego maniaka od ekranu i zachęcić do starych, dobrych form rozrywki, czyli czytelnictwa. Mamy zatem odpowiedź od Wydawnictwa RM, które zadbało o fanów tej gry wypuszczają serię książek o przygodach bohaterów minecrafta. Jako dorosły człowiek, nigdy nie grający w tę grę, prawdopodobnie kompletnie nie zrozumiesz opisu książki, gdy jednak spojrzeć na to z dystansu i nie przez pryzmat komputerowej gierki - mamy tutaj całkiem wartką książkę przygotową o odwadze, przezwyciężaniu przeszkód, wykorzystywaniu sprytu i różnych umiejętności. Czyż nie takie książki powinniśmy podsuwać dorastającym (zastraszająco szybko) chłopcom? Recenzja młodocianego czytelnika: "To jest epickie!!!". Cóż... I z tym "epickie" zostawiamy Was, polecając całą serię :)

Zobacz książkę >>

 

 

Choć dla dzieci, to tak naprawdę - bez ograniczeń wiekowych!

 

O psie, który dał słowo
W. Bruce Cameron

Na Baileya, psa o wielu wcieleniach, którego pokochały setki tysięcy dzieci i dorosłych, czeka bardzo ważne zadanie. Tym razem nie będzie pamiętał swoich poprzednich żyć, ale nie będzie sam! Dołączy do niego urocza psina Lacey, z którą wspólnie postarają się dotrzymać psiego słowa. Burke to bardzo uzdolniony chłopiec, który jeździ na wózku. Kiedy przestanie rosnąć, będzie mógł poddać się operacji. Jednak do tego czasu potrzebuje wsparcia silnego psa, który pomoże mu w codziennych czynnościach. Ktoś tu będzie miał łapy pełne roboty!

Od Wellnessday.eu
Tego autora miłośnikom literatury i psów oczywiście nie trzeba przedstawiać. Jego poprzednia książka Był sobie pies zawładnęła sercami dzieci i dorosłych na całym świecie. Tutaj, w kolejnej książce, równie uroczej i równie zabawnej, poznajemy siłę psiej miłości, siłę odwagi i niezłomności. Choć ta książka znajduje się w naszym zestawieniu dla dzieci, to gorąco polecamy ją całym rodzinom, najlepiej do wspólnego czytania - wspólne przeżywanie przygód tego dzielnego psa, da wam więcej emocji, niż niejeden serial na netflixie.
Polecamy!

 

Zobacz książkę >>

 

Tajemnica Miltona. Umiejętność życia w teraźniejszości sposobem na pokonanie lęków i odnalezienie radosnej wartości naszego życia
Eckhart Tolle Robert S. Friedman

Ośmioletni Milton jest prześladowany na szkolnym boisku. Choć wcześniej kochał szkołę, teraz chłopiec nie lubi do niej chodzić, odczuwa lęk przed łobuzem Carterem. Z swojego pomocą dziadka i ukochanego kota Milton odkrywa, jak pokonać strach i przywrócić życiu dziecięcą radość.

Dostępna w Polsce po raz pierwszy niezwykła opowieść Eckharta Tolle’a będzie wspaniałą inspiracją nie tylko dla dzieci, ale także i ich rodziców. W tej pięknie ilustrowanej książce Autorzy przedstawiają sedno nauk Tolle’a: potęgę życia w teraźniejszości. Opowieść, która została zekranizowana, porwała miliony czytelników na całym świecie. Dziś Ty również możesz ją poznać. Poznaj tajemnicę Miltona – zyskasz mądrość duchowego nauczyciela.

Od Wellnessday.eu
Niby skierowana do najmłodszych, a jednak.... niejednemu dorosłemu przyda się taka opowieść. W sam raz na wieczorne czytanie z dzieckiem, żeby mieć chwilę na refleksję przed snem. Piękne historia o tym, dlaczego warto pamiętać by być TU i TERAZ. Nic dodać, nic ująć, tylko czytać.
POLECAMY!

 

Wydawnictwo Studio Astropsychologii >>

Książki polecane

Ból, zmęczenie, stres, kaszel, lęk, refluks, nieostre widzenie… Nie ma dolegliwości i choroby, której nie można by było uzdrowić dzięki terapii naturalnej, jaką jest akupunktura.

Strona, na której aktualnie się znajdujesz używa plików cookies w celu poprawnego funkcjonowania. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Wiecej informacji na temat plikow cookies oraz jak je usunac zobacz strone o plikach cookie.

  Akceptuje pliki cookie na tej stronie.
wellnessday.eu