Relaks na plaży z książką? A może na leśnej polanie? Gdziekolwiek jedziesz na wakacje, możesz zabrać ze sobą jedną z naszych książkowych propozycji. Co czytać w wakacje 2021? Sprawdź!

 

DLA MIŁOŚNICZEK STULECIA WINNYCH

 

Rzeki płyną, jak chcą
Ałbena Grabowska

Trzy siostry, których życie skomplikowały wojna i miłość.
Klara, Róża i Amelka. Panny Terechowiczówny. Przed wojną jeździły z rodzicami do wód, mieszkały w wytwornym pensjonacie, a matka pilnowała, by parasolkami chroniły delikatną cerę przed słońcem. Rok 1914 wywrócił życie sióstr, podobnie jak milionów ludzi w Europie, do góry nogami. Ojciec poszedł na front, a majątek bez jego opieki szybko zaczął podupadać.
Lata mijają. Matka na przemian rozpacza i modli się, Róża wciąż jest trzpiotką, a Klara, mimo protestów starej gosposi Ludwiżanki, urabia sobie ręce po łokcie. Amelka wbrew woli zszokowanej rodziny postanawia podjąć pracę w szpitalu wojskowym w Warszawie. Jednak to zaledwie grom przed prawdziwą burzą. Po kilku miesiącach zawiadamia bowiem rodzinę, że wraca do rodzinnego majątku z... mężem. Żołnierzem, którego poznała w szpitalu.

Kim jest mąż Amelki? Jak jego obecność w dworze wpłynie na życie Klary, Róży i ich matki? Czy Amelka może być pewna uczuć męża?.
Znakomita powieść, której bohaterki można pokochać całym sercem

Od Wellnessday.eu:
Fantastyczna i wciągająca pozycja dla miłośniczek porywających historii budzenia w sobie wewnętrznej siły. Zresztą "Stulecie Winnych" tej autorki jest doskonale znaną pozycją i nawet jeżeli znajomość sagi ograniczała się pierwotnie do serialu, to szybko fani sięgnęli także po pierwowzór w postaci książek. Także "Rzeki płyną, jak chcą" to niezwykła historia o sile, przemianie, nadziejach i zmaganiach się z trudnościami - słowem "samo życie" jakże wspaniale napisane.
W sam raz na upalne popołudnia, gdy zalegasz z książką w zacisznym miejscu gdzieś pod drzewami.
Polecamy!

 

Ałbena Grabowska - popularna i ceniona pisarka, która niezwykłe imię, oznaczające kwitnącą jabłoń, zawdzięcza bułgarskim korzeniom. Z wykształcenia lekarka, doktor nauk medycznych ze specjalizacją w neurologii i epileptologii. Popularność wśród czytelników zawdzięcza przede wszystkim bestsellerowej sadze Stulecie Winnych. Potencjał tej epickiej opowieści dostrzegli również filmowcy i w 2018 roku rozpoczęła się realizacja serialu w gwiazdorskiej obsadzie.
 

Zobacz na stronach wydawnictwa >>

 

DLA SZUKAJĄCEJ NOWYCH WRAŻEŃ INTELEKTUALNYCH

 

KOBIETY Z KLASĄ

Steinunn Sigurðardóttir

Słoneczny Paryż kontra wulkany i lodowce Islandii. Pełna humoru i lodowatej ironii rozprawa z feminizmem i wolnością seksualną.

Bohaterka tej inteligentnie prowokacyjnej powieści wchodzi w relacje, które stają się dla niej wyzwaniem. Wyzwaniem, którym jest odkrycie tego, co nas definiuje i czego nikt nie może za nas powiedzieć. To opowieść o współczesnej Islandii, roli płci w postrzeganiu świata i mądrym dystansie do niego. – Jarosław Czechowicz, „Krytycznym okiem”

Podczas służbowej podróży do Paryża Maria Holm Magnadottir, „kobieta z gór”, duma islandzkiej wulkanologii, nawiązuje znajomość z tajemniczą Włoszką – ucieleśnieniem determinacji i tupetu, chodzącym manifestem kobiecości z wizją świata zmierzającego w stronę stuprocentowej feminizacji. Oszołomiona nową relacją, przepojoną erotyzmem i zmysłowością, ze zdumieniem spostrzega, w jakim kierunku zaczyna zmierzać jej życie. Im bliżej poznaje Gemmę, tym bardziej nie może oprzeć się wrażeniu, że wie o niej coraz mniej.

Kim jest osoba, która wywróciła jej życie do góry nogami? I jakie będą konsekwencje jej nagłego pojawienia się w życiu Marii.

Wydawnictwo Kobiece >>

 

 

 

 

 

 

DLA LUBIĄCYCH NIEZWYKŁE HISTORIE

Rudy kot bez rodowodu i zielony korytarz
Joanna BurdekSen bywa realniejszy niż życie
Proste historie, które składają się na ludzkie życie. Ich odkrycie wymaga jednak wielkiej odwagi. Bo do prawdy dotrzeć najtrudniej…
Oto opowieść o kobietach, które nie chcąc dopasować się do istniejących reguł, szukają swojego miejsca na ziemi. Pragnąca miłości Magda, uwięziona w toksycznym związku Karina, mała dziewczynka, która wie więcej, niż mogłoby się wydawać, i Blanka, zapamiętująca swoje sny tak dokładnie, jakby były rzeczywistością – wszystkie muszą przeciwstawić się męskiej dominacji i kobiecej uległości. Cena będzie jednak bardzo wysoka…

Joanna Burdek - Urodziła się w 1982 roku w Krakowie. Z wykształcenia strateg marketingowy i politolog. Ukończyła warszawską, podyplomową szkołę Strategii Marki SAR. Jest uznaną doradczynią marketingową i autorką bloga BrandBu. Wspólnie z mężem prowadzi prężnie działającą agencję reklamową Brand Useful. Na co dzień pracuje dla największych marek i prowadzi szkolenia. Jest autorką publikacji o tematyce marketingowej, w tym pierwszego w Polsce e-booka z nową typologią ambientów. Jej artykuły ukazywały się w największych portalach i czasopismach branżowych. Prywatnie mama syna Baltazara, żona Jarka, pasjonatka psów, szczególnie rasy border collie. Lubi chodzić po górach, jeździć na rowerze i na rolkach.

Zobacz na stronach wydawnictwa >>

 

 

 

 

 

 

DLA MIŁOŚNICZEK FANTASY

Mroczna wiedza
Naomi Novik

Nowa powieść autorki bestsellerowego cyklu „Temeraire”
Szkoła dla wybrańców obdarzonych magicznymi zdolnościami, gdzie porażka oznacza... śmierć!

Pierwszy tom cyklu „Scholomance”.

Scholomance to szkoła, w której nie ma nauczycieli, wakacji ani przyjaźni między uczniami – tylko strategiczne sojusze. Przetrwanie jest ważniejsze od stopni, gdyż młodzi magowie nie mogą opuścić szkoły, aż ją ukończą lub zginą. Obowiązujące w Scholomance zasady są proste: nie można chodzić samotnie po korytarzach i trzeba się strzec potworów, które czają się wszędzie. Poza tym niektórzy uczniowie praktykują czarną magię, a nawet mordują innych, żeby zwiększyć swoje szanse przeżycia.

Galadriel Higgins, zwana El, potrafi stawić czoło niebezpieczeństwom czyhającym w Scholomance, ponieważ ma ogromną moc. Mogłaby bez trudu pokonać wszystkie grasujące potwory. Problem polega na tym, że równie łatwo mogłaby także zabić pozostałych uczniów...

Naomi Novik urodziła się w Nowym Jorku. Jej matka jest Polką. Wychowała się na polskich bajkach, opowieściach o Babie-Jadze oraz książkach Tolkiena. Opublikowała dziewięć tomów cyklu o Temerairze oraz obsypane nagrodami powieści fantasy Wybrana i Moc srebra. Na zaproszenie Domu Wydawniczego REBIS odwiedziła Polskę w 2008 i 2015 roku.

Od Wellnessday.eu
Kolejna książka niezwykłej autorki przenosi nas w niesamowity świat magii, specyficznych relacji, zmagań ze sobą i ze światem. Jak każda książka Naomi Novik i ta wciąga czytelnika, więc upewnijcie się, że czytając możecie poświęcić się treści bez reszty. Polecamy!

 

Zobacz na stronach Wydawnictwa >>

 

DLA ZWOLENNICZEK KLASYKI W NOWYM WYDANIU

 

George Orwell
„Folwark zwierzęcy”

Tłumaczenie: Szymon Żuchowski

Pan Jones z Folwarku Dworskiego jest tak leniwy i zapijaczony, że któregoś dnia zapomina nakarmić zwierzęta gospodarskie. Doprowadza to do buntu pod wodzą świń Napoleona i Chrumaka oraz do przejęcia posiadłości przez zwierzęta. Te ślubują położyć kres panującym tam potwornym nierównościom i od tej pory gospodarstwo pod zmienioną nazwą Folwark Zwierzęcy służyć ma wszystkim czworonogom. W miarę upływu czasu jednak ideały rewolucji tracą na znaczeniu, a wreszcie odchodzą w niepamięć. Folwark przeradza się w coś nowego i nieoczekiwanego…

Nowe wydanie „Folwarku zwierzęcego” zostało opatrzone odnalezioną po latach przedmową George’a Orwella, która ukazuje się w języku polskim po raz pierwszy. Tekst jest arcydziełem samym w sobie – to niezwykle aktualna obrona wolności prasy oraz krytyka jej (auto)cenzury. Orwell udowadnia tym tekstem, że był nie tylko świetnym powieściopisarzem, ale także publicystą.

George Orwell, właśc. Eric Arthur Blair — urodził się w 1903 roku w Indiach jako syn urzędnika brytyjskiej administracji. W 1907 roku rodzina przeniosła się do Anglii, a w 1917 Orwell rozpoczął naukę w Eton College. W latach 1922–1927 służył w Królewskiej Policji Imperialnej w Birmie; doświadczenie to znalazło odbicie w powieści „Birmańskie dni” (1934). Przez kilka lat żył w biedzie. Spędziwszy dwa lata w Paryżu, wrócił do Anglii, gdzie pracował jako nauczyciel i księgarz, pisując jednocześnie recenzje i artykuły do czasopism. Jego debiutancka autobiograficzna powieść „Na dnie w Paryżu i w Londynie” ukazała się w roku 1933. W 1936 roku trafił do dotkniętych bezrobociem hrabstw Lancashire i Yorkshire; przejmującym obrazem biedy, z jaką Orwell się tam zetknął, jest książka „Droga na molo w Wigan” (1937). Pod koniec roku 1936 Orwell wyjechał do Hiszpanii, by walczyć po stronie republikanów; relację z tamtejszej wojny domowej zawarł w tomie wspomnień „W hołdzie Katalonii”. W 1938 roku przyjęto go z gruźlicą do sanatorium; nigdy już nie odzyskał pełni sił. Sześć miesięcy spędził w Maroku, gdzie powstała powieść „Brak tchu”. Podczas drugiej wojny światowej służył w jednostkach ochotniczych brytyjskiej armii. W latach 1941–1943 pracował dla sekcji indyjskiej radia BBC. Jako redaktor prowadził stałą rubrykę z komentarzem polityczno-literackim w „Tribune”, pisywał również m.in. do „The Observer”. W 1945 roku opublikował polityczną alegorię „Folwark zwierzęcy”, która zapewniła mu międzynarodową sławę. Zmarł w styczniu 1950 roku, siedem miesięcy po ukazaniu się powieści „1984”.

Od Wellnessday.eu
Jeżeli jest jeszcze ktoś, kto nie czytał Folwarku Zwierzęcego - ma okazję! Nowe wydanie, nowe tłumaczenie książki opublikowanej pierwszy raz w 1945 a NIC NIE TRACĄCEJ NA AKTUALNOŚCI. To jedna z tych pozycji, które po prostu trzeba przeczytać, żeby zrozumieć jakimi prawami rządzą się niektóre sfery, instytucje i małe światki. I nie dodamy tutaj nic więcej!DLA POSZUKUJĄCYCH ŻYCIOWYCH INSPIRACJI

Ścieżka Prostej Obfitości
Sarah Ban Breathnach

Ścieżka Prostej Obfitości od lat jest światowym bestsellerem i ważną lekturą dla kolejnych pokoleń kobiet. Inspirujące medytacje na każdy dzień oraz praktyczne rady pomogły milionom czytelniczek odzyskać swoje prawdziwe ja, odnaleźć równowagę w najtrudniejszych chwilach życia i na nowo odkryć szczęście i piękno codzienności.

Niezwykle mocne przesłanie Ścieżki Prostej Obfitości jest jeszcze bardziej potrzebne i aktualne dziś, w pełnym niepokojów świecie. Z charakterystyczną szczerością, dowcipem i mądrością Sarah Ban Breathnach zaktualizowała swój poradnik z myślą o nowym pokoleniu kobiet, które potrzebuje go jeszcze bardziej niż poprzednie.

Od Wellnessday.eu
To jedna z bardziej obszernych, ale i niezwykle ispirujących pozycji. Jeżeli w te wakacje chcesz poznać siebie, zależy Ci na rozwoju osobistym, swoistych porządkach mentalnych i duchowych - to ta pozycja będzie Twoim towarzyszem przez całe lato. Więcej na temat tej książki w recenzji >>

Wydawnictwo REBIS >>

 

DLA TYCH, KTÓRE CHCĄ PRZESTAĆ SIĘ MARTWIĆ

koietyKobiety, które martwią się za bardzo
Holly Hazlett-Stevens

Nie marnuj życia z powodu lęków

Nieustannie martwisz się różnymi sprawami? Obawy nie dają ci spać?

Dzięki tej książce dowiesz się m.in.:

- dlaczego lęki zakłócają twoją pracę i relacje,
- dlaczego kobiety martwią się bardziej niż mężczyźni,
- jak w prosty sposób walczyć z obawami i zmartwieniami i je pokonać,
-  jak wydostać się ze spirali myśli, uczuć i zachowań napędzających błędne koło lęków,
- jak użyć zestawu prostych ćwiczeń relaksacyjnych.

Zmień swoje postępowanie i zachowania – zacznij żyć pełnią życia...
Holly Hazlett-Stevens zrobiła doktorat z psychologii na University of Nevada. Prowadzi badania nad lękiem i technikami relaksacyjnymi. Jest współautorką książki o progresywnym treningu relaksacyjnym.
 

Od Wellnessday.eu
Prosta w odbiorze, napisana przejrzystym językiem, łagodnie prowadząca czytelniczkę przez meandry jej zagwatmanego umysłu. Jeżeli do tej pory niewiele robiłaś w zakresie rozwoju osobistego, a czujesz, że nieustanne zamartwianie się i "lęk" o wszystko blokują twoje działania na co dzień - ta książka należy do tych, od których można zacząć zmianę swoich umysłowych przyzwyczajeń. Być może, gdy przeczytasz ją właśnie w wakacje, gdy z racji urlopu jesteśmy bardziej zrelaksowani niż na co dzień (przynajmniej tak zakładamy), to jest szansa, że dokonasz wewnętrzego przełomu i nie wrócisz już do negatywnych kłębków myśli. Tego życzymy czytelnikom!

 

DLA TYCH CO CHCĄ ZROZUMIEĆ RELACJE MATKA - CÓRKA
 

Być córką i nie zwariować
Katarzyna Miller, Anna Bimer


To książka dla wszystkich kobiet, bo wszystkie jesteśmy córkami.
Często słyszy się, że nie jest łatwo być matką. Równie niełatwo, a może czasem jeszcze trudniej być… córką.
W Polsce od czasów romantyzmu matka Polka to mit, którego nie powinno się podważać. Nadeszły jednak czasy obalania wielu mitów, i ten jest kolejny. Matki, jak każdy człowiek, zazwyczaj całkiem nieświadomie, bywają dalece nieidealne.

W książce Być córką i nie zwariować Katarzyna Miller i Anna Bimer odsłaniają prawdę o różnych relacjach matek i córek. Rozmawiają o tym, jak związek z matką rzutuje na życie córki – czasem je buduje, czasem utrudnia, a czasem wręcz niszczy. Autorki rozmawiają też o sztafecie pokoleń: o tym, ile jest w nas samych z naszych matek, babek i prababek. A także o tym, jak kolejne pokolenia powielają te same błędy, i że warto proces ten zatrzymać.
Katarzyna Miller – najsłynniejsza polska psycholożka. Charyzmatyczna, odważna, dowcipna i pogodna, ale też szczera do bólu. Psychoterapeutka z kilkudziesięcioletnią praktyką terapeutyczną w zakresie terapii indywidualnej, małżeńskiej i grupowej. Treningu psychologicznego i prowadzenia psychoterapii uczyła się w Ośrodku Synapsis od prof. dr. hab. Kazimierza Jankowskiego, a następnie od rzeszy nauczycieli polskich i zagranicznych (w tym Carla Rogersa). Wykładowczyni na licznych warsztatach rozwojowych dla kobiet. Felietonistka miesięcznika „Zwierciadło”. Autorka i współautorka wielu bestsellerowych poradników, m.in. Chcę być kochana tak, jak chcę, Bajki rozebrane, Nie bój się życia, Instrukcja obsługi toksycznych ludzi, Kup kochance męża kwiaty, Być kobietą i nie zwariować.
Anna Bimer - Dziennikarka i redaktorka m.in. „Kuriera Polskiego”, „Machiny”, „Pani”, „Polska The Times”, „Zwierciadła”, obecnie „Urody Życia”. Autorka książki Oczy Wojownika. Opowieść o fotografie Macieju Macierzyńskim.

Od Wellnessday.eu
Lekko napisana, w przejrzysty i zrozumiały sposób autorki opisują pewne wzorce i schematy w jakie wpadamy. Dla każdej córki i.. dla każdej matki, która przecież córką jest także... :)Zobacz na stronach Wydawnictwa >>

Książki polecane

Ból, zmęczenie, stres, kaszel, lęk, refluks, nieostre widzenie… Nie ma dolegliwości i choroby, której nie można by było uzdrowić dzięki terapii naturalnej, jaką jest akupunktura.

Strona, na której aktualnie się znajdujesz używa plików cookies w celu poprawnego funkcjonowania. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Wiecej informacji na temat plikow cookies oraz jak je usunac zobacz strone o plikach cookie.

  Akceptuje pliki cookie na tej stronie.
wellnessday.eu