Nie trzeba wyruszać w długą podróż, by zakosztować dobroczynnego wpływu dalekowschodnich terapii. Wystarczy dotrzeć do Trzęsacza, do jednego z najczęściej nagradzanych obiektów wellness & spa, gdzie można się poczuć swobodnie i komfortowo, niezależnie, czy jest się singlem, czy mamą niemowlęcia. Co ich wyróżnia? Kameralna atmosfera, znakomita obsługa i wspaniała lokalizacja niemal przy samej plaży. Dołóżmy do tego jeszcze klimat i jakość oferowanych zabiegów Spa oraz przepyszną kuchnię.

villa hoff 

Beata Mąkolska: Czym dla pani jest wellness?

Anna Piotrowska, Villa Hoff: Wellness w dosłownym tłumaczeniu na nasz rodzimy język oznacza dobre samopoczucie. Do osiągnięcia pełnej harmonii niezbędna jest równowaga ciała i umysłu – od zawsze dobre samopoczucie ściśle wiązało się z dobrym zdrowiem i na odwrót. Kiedy człowiek w swoim umyśle wytworzy pełną świadomość, że nikt inny tylko on sam jest odpowiedzialny za stan swojego zdrowia i tylko on może podejmować działania mające na celu poprawę, oraz zachowanie dobrego zdrowia, wówczas osiąga swego rodzaju stan wtajemniczenia w arkana filozofii Wellness – podejmuje czynności oraz poddaje się zabiegom, które pomogą zachować zdrowie oraz współgrające z nim dobre samopoczucie, poprzez jednoczesne zapewnienie sobie komfortu, który znacząco wpływa na regularność ich wykonywania.
Pojęcie wellness ewoluowało przez wszystkie lata i możemy powiedzieć, iż dziś, żyjąc zgodnie z tą filozofią, uwzględniamy i rozpieszczamy swoje potrzeby psychologiczne, towarzyskie, intelektualne, emocjonalne, finansowe oraz fizyczne.

BM: Czy właśnie rozpieszczając swoje potrzeby w duchu wellness możemy korzystać z zabiegów w gabinecie dalekowschodniej terapii wellness sanshui, którą oferuje Villa Hoff? Już sama nazwa gabinetu brzmi niesamowicie relaksująco i zachęcająco. Jakie zabiegi są tam wykonywane?

villa hoff

Anna Piotrowska, Villa Hoff: Reguły określające charakter i przebieg seansów Senshui wywodzą się z Ayurverdy i chińskiej medycyny ludowej - poglądy te są bliskie założeniom terapii Wellness. Nie tylko wystrój wnętrza odzwierciedla orientalne wpływy - zabiegi rozpoczynają się od peelingu całego ciała zmielonymi pędami bambusa, zaś zwieńczeniem seansu jest masaż gorącymi stemplami wypełnionymi mieszanką azjatyckich ziół. Poprzez połączenie zabiegów pielęgnacyjnych z technikami relaksacyjnymi i wyrafinowanym masażem, ceremonie te przynoszą ukojenie i odprężenie - zgodnie z zaleceniami holistycznej dalekowschodniej medycyny. Sanshui musi oddziaływać na wszystkie zmysły człowieka: na słuch- poprzez muzykę; na wzrok - poprzez chromoterapię (wykorzystanie leczniczego wpływu kolorów); na smak - poprzez aromatyczny napar do picia; na powonienie - poprzez aromaterapię; na dotyk - poprzez specjalne techniki masażu. Można zatem powiedzieć, że wizyta w gabinecie Sanshui to odnowa biologiczna w niezwykłej formie - dalekowschodnia filozofia w pełni respektuje wzajemne oddziaływanie ludzkiego ciała i ducha. Dzięki holistycznemu podejściu, zabiegi wykonywane w nasyconym relaksującymi aromatami, muzyką i kojącym światłem gabinecie przywracają trudną do osiągnięcia w pełnej stresu i pośpiechu codzienności równowagę we wzajemnych relacjach umysłu i ciała.

 

BM: A jakie zabiegi poleciłaby pani dla zapracowanej trzydziesto- czterdziestolatki, która rozpaczliwie potrzebuje regeneracji ciała i ducha?

villa hoff

Anna Piotrowska, Villa Hoff: Doskonały jest zabieg firmy SELVERT *VITASPHERES-C* z czystą witaminą C, który oferuje najlepszą kurację przeciw wolnym rodnikom, stymulując odnowę komórkową, przyczyniając się do produkcji kolagenu oraz poprawy stanu skóry po foto-starzeniu. Kuracja linią Witasfery C daje skórze wszystkie właściwości witaminy C, utrzymuje jej stabilność i kończy zabieg pochodnymi witaminy C, takimi jak MAP (fosforan magnezowo-askorbylowy) z zagwarantowaną stabilnością i identyczną skutecznością. Witamina C - *dzięki jej wielu właściwościom jest jednym ze składników, które najlepiej działają na utlenianie się komórek i dlatego stanowi niezbędną część zabiegu kosmetycznego.

Niezwyle relaksujący, z wykorzystaniem gorących olejków eterycznych, jest „Hinduski masaż całego ciała + indyjski masaż głowy”. Dzięki masażowi pozbędziemy się wszechobecnego stresu i zmęczenia , a nasze ciało i dusza (zgodnie z filozofią wschodu) odzyskają równowagę, co pozwoli w pełni się cieszyć urokami życia. Godna polecenia jest także „Apetyczna przygoda”, czyli rewitalizująca terapia na bazie owoców żurawiny, dostarczająca skórze bogactwo witamin, mikro i makroelementów, dzięki czemu neutralizuje wolne rodniki, spowalnia procesy starzenia, odmładza i napina skórę. Dodatkowo walory aromaterapeutyczne pozwalają poddać się całkowitemu relaksowi i odprężeniu.


BM: Między innymi także o tych zabiegach można przeczytać na  www.clubspa.pl, którą to witrynę stworzyliście Państwo także dla swoich Gości. Skąd pomysł na stworzenie osobnej strony?

villa hoff

Anna Piotrowska, Villa Hoff: Portfel oferowanych zabiegów przez Club Spa Villa Hoff jest rozległy i stąd powstała konieczność stworzenia strony, która obejmuje jedynie tematykę Spa. Na stronie clubspa.pl nasi Goście mogą w pełni zaznajomić się ze wszystkimi zabiegami i zadecydować w dowolnym, dogodnym dla nich momencie, które pakiety spełnią ich oczekiwania lub wybrać samodzielnie zabiegi, które będą odpowiadały im potrzebom. Oczywiście nasi Goście mogą uzyskać wszystkie informacje także od pracowników Clubu Spa w trakcie bezpośredniej konsultacji, telefonicznie lub drogą mailową.

BM: Przyznam, że już przeglądając Państwa stronę internetową, nie sposób nie westchnąć z podziwem - oprócz niesamowitych zdjęć, kuszącej oferty, niezwykle kojącej kolorystyki, przedstawiacie państwo także mnóstwo zdobytych nagród i certyfikatów. Czy któraś z nich jest dla państwa szczególna?

villa hoff

Anna Piotrowska, Villa Hoff:Każda nagroda jest dla nas ważna. Nagrody w konkursach „SPA Prestige Awards” – są niezwykle istotne, ponieważ przyznawane są przez naszych Gości i osoby, które obdarzają Villa Hoff zaufaniem. Od początku istnienia konkursu zdobywamy pierwsze miejsca w różnorodnych kategoriach , takich jak: Ślubne Spa, Męskie Spa czy Destination Spa. Z kolei nagrody w konkursie „wSPAniałe Spa” przyznawane są przez ekspertów z dziedziny kosmetyki i pielęgnacji, którzy oceniają nie tylko przygotowanie całościowej oferty, ale również sam proces przeprowadzania zabiegu, znajomość przez pracowników Spa składu i substancji czynnych w wykorzystywanych kosmetykach oraz ogólne wrażenia z pobytu w hotelu jak panująca atmosfera, jakość obsługi, proponowane posiłki itp. Kolejna nagroda to tytuł Hotelu Przyjaznego Rodzinie - gdzie jury oraz tzw. „tajemniczy gość” oceniają stopień przygotowania Villi do pobytów rodzin z dziećmi.

BM: Właśnie! Nie tylko zatem zapracowani single znajdą u Państwa chwilę wytchnienia, ale także rodziny z małymi dziećmi. Byłam mile zaskoczona widząc szeroką ofertę udogodnień, jakie Państwo przygotowaliście dla mam, które pragną relaksu. Czy świeżo upieczone mamy odwiedzają Villa Hoff ze swoimi maluchami?

villa hoff

Anna Piotrowska, Villa Hoff: Hotel Przyjazny Rodzinie o charakterze wellness & spa to hotel, który pomaga rodzicom się zrelaksować i zregenerować, kiedy przebywają u nas z dziećmi. Tworzymy warunki, gdzie harmonijnie łączymy dziecięcą beztroskę i energię z potrzebą odpoczynku dorosłego - to jest cel naszych działań, już od momentu przygotowania pokoju na przyjęcie rodziny, pozostając do dyspozycji Gości poprzez cały ich pobyt. Staramy się, aby zarówno rodzice, jak i ich dzieci mogli oddać się swoim przyjemnościom; aby dzieci miały czas na beztroską zabawę, a dorośli czas na relaks w spa i degustację potraw naszej pysznej kuchni przy ogniu bijącym z kominka lub w porze letniej w ogródku, w rozgrzewających promieniach słońca. Nie bez znaczenia jest życzliwość personelu do przebywających u nas dzieci – ale to nie jest trudne ponieważ my po prostu lubimy naszych najmłodszych Gości, a ich życzenia spełniane są z taką samą starannością, jak wymagania zgłaszane przez osoby dorosłe.

BM: Jednym słowem w Villa Hoff można poczuć się jak „u siebie”.

villa hoff

Anna Piotrowska, Villa Hoff: Villa Hoff istnieje od 2005 roku i możemy się pochwalić znaczną grupą stałych Gości – znamy ich imiona oraz imiona ich najbliższych (a często też przyjaciół), upodobania oraz specjalne wymagania, ponieważ zgodnie z nazwą wprowadzanego nowego programu gratyfikującego pobyty w Villa Hoff, dla nas są to osoby o statusie VIP. Fakt, że Goście wracają do nas, jest tym bardziej miłe, iż oznacza uznanie dla naszych starań oraz oferowanych usług. Dla nas nie ma Gości nietypowych ponieważ „standardem jest brak standardu” – każda osoba jest indywidualna i ma inne potrzeby, lubi co innego. To co jednemu przeszkadza, drugiego potrafi cieszyć – i w tym jest rola naszego personelu, aby Goście niezależnie od ich upodobań wyjeżdżali usatysfakcjonowani z pobytu i aby brali Villę Hoff po raz kolejny pod uwagę, planując wyjazd służbowy lub urlop.

 

BM: Wellness traktuje także o zdrowym odżywianiu. Czy oprócz fantastycznych zabiegów na ciało, zdrowotnego wpływu klimatu, goście Villa Hoff mogą liczyć na zdrową kuchnię?

Anna Piotrowska

Anna Piotrowska, Villa Hoff: W karcie menu Restauracji nasi goście mogą odnaleźć smaki kuchni śródziemnomorskiej oraz polskiej. Ryby, owoce morza, mięsa pieczone na grillu… propozycje są różnorodne, aby spełnić oczekiwania osób, które preferują odmienne smaki. Codzienne obiadokolacje ze specjalnym menu przygotowywanym tylko na jeden dzień, także zawierają potrawy do wyboru. Jeżeli nasz Gość przebywa na specjalnej diecie lub musi wystrzegać się wybranego składnika – nasz szef kuchni przygotowuje potrawy specjalnie dla niego, uwzględniając przedstawione wytyczne. W tym roku będziemy organizowali pakiety Spa tematyczne, które będą uwzględniały oprócz dodatkowych zajęć ruchowych, także specjalną dietę wspomagającą wkładany wysiłek fizyczny.

BM: Relaks, cudowne zabiegi, fantastyczne menu... Czego jeszcze może się spodziewać kobieta, która zdecyduje się Państwa odwiedzić?

Anna Piotrowska, Villa Hoff: W Villa Hoff najważniejsi są nasi Goście – staramy się aby wszyscy czuli się swobodnie i komfortowo, niezależnie od tego czy są u nas w towarzystwie rodziny lub znajomych czy przebywają u nas sami. Funkcjonujemy cały rok i posiadamy doświadczenie zarówno w przyjmowaniu i obsłudze gości, którzy przyjeżdżają na pakiety okolicznościowe, święta czy urlop, jak i gości biznesowych, podróżujących służbowo lub przyjeżdżających na spotkania integracyjne lub szkolenia. To co nas wyróżnia, i tutaj pozwolę sobie zacytować opinie naszych Gości , którzy są dla nas najważniejszymi jurorami , to kameralna i rodzinna atmosfera, znakomita obsługa (dodam od siebie , że na jakość serwisu stawiamy bardzo duży nacisk), wspaniała lokalizacja niemal przy samej plaży , klimat i jakość oferowanych zabiegów Spa oraz znakomita kuchnia. Zapraszamy do Trzęsacza.

BM: Nie pozostaje zatem nic innego, jak wyruszać do Villa Hoff, by należycie zatroszczyć się o swój wellness. Dziękuję serdecznie za rozmowę.

 

Na zdjęciu powyżej: Anna Piotrowska, Kierownik ds. Sprzedaży i Marketingu

www.villahoff.pl

 

Wywiad ukazał się w marcowym wydaniu informatora Strefa Kobiet

strefa kobietartykuł sponsorowany

Strona, na której aktualnie się znajdujesz używa plików cookies w celu poprawnego funkcjonowania. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Wiecej informacji na temat plikow cookies oraz jak je usunac zobacz strone o plikach cookie.

  Akceptuje pliki cookie na tej stronie.
wellnessday.eu