- Szczegóły
- Redakcja Redakcja
- Opublikowano: 24 lipiec 2020 24 lipiec 2020
Układ limfatyczny niszczy szkodliwe i nienadające się do użytku substancje, takie jak patogeny, odpady metaboliczne, toksyny i resztki komórek. Jest zatem niezwykle ważną częścią układu odpornościowego i detoksykacji organizmu.
Sam musi być jednak regularnie oczyszczany i detoksykowany, aby pozostawał w stanie naturalnej homeostazy. Jeśli jest stale przeciążony zbyt dużą ilością odpadów, przepływ limfy zostaje spowolniony, aż dochodzi do jej przekrwienia. W rezultacie nie jest już możliwe zniszczenie wszystkich problematycznych substancji, następuje stopniowe zatrucie całego organizmu. W efekcie może rozwinąć się wiele chorób przewlekłych, który to mechanizm dokładnie opisuje Autorka, podpowiadając jednocześnie, co w takiej sytuacji zrobić. Rozpocznij oczyszczanie od podstaw!
Recenzja Wellnessday.eu
Dziś już wiemy jak ważna dla zdrowia jest równowaga kwasowo-zasadowa. Mamy różne diety oczyszczające, często jednak działające zbyt powierzchownie, aby odczuć poprawę zdrowia. Układ limfatyczny nazywany jest oczyszczalnią organizmu, dlatego tak istotne jest regularne oczyszczanie jego i związanych z nim narządów. Zatory limfatyczne to nie tylko defekty kosmetyczne (cellulit), ale także poważniejsze problemy w postaci chorób przewlekłych, co zostało dokładnie wyjaśnione w pierwszych rozdziałach książki. Dalej to już wskazówki dotyczące postępowania na co dzień i to w sensie holistycznym - nie tylko poprzez właściwe odżywianie, ale także oddychanie, ruch fizyczny, masaże, drenaże, kąpiele, kwestie noszenia odpowiednich ubrań, a także wpływ ziół na limfę. Mamy też spory rozdział dotyczący picia wody, łącznie z wyjaśnieniem jaką wodę pić najlepiej.
Słowem: kompleksowo i szczegółowo!
Polecamy!
Oczyszczanie limfy. Podstawa detoksu organizmu
- dr Angela Fetzner
Wydawnictwo Vital >>
Książki polecane
Każdy zna kostkę Rubika, charakterystyczny kształt i kolory, zabawka, która jednocześnie jest narzędziem do rozwijania umiejętności logicznego myślenia i pamięci. Kto z nas nie próbował jej kiedyś ułożyć, albo przekonać do tego kogoś bliskiego?