Czym jest cukrzyca ciążowa i jak się przed nią chronić?
- Szczegóły
- informacja prasowa informacja prasowa
- Opublikowano: 16 czerwiec 2021 16 czerwiec 2021
Cukrzyca ciążowa może wystąpić nawet u co dziesiątej kobiety ciężarnej. Zaburzenia poziomu glukozy oraz insuliny w organizmie mogą być groźne dla rozwijającego się płodu, jak i dla przyszłej mamy. Jak rozpoznać objawy cukrzycy ciążowej i jak z nią walczyć, a przede wszystkim, czy można jej zapobiec?
Tata też rodzic - ojcowie także pragną spędzać czas z dzieckiem, a nie tylko w pracy
- Szczegóły
- Opublikowano: 23 czerwiec 2020 23 czerwiec 2020
Dziecko to rewolucja w życiu pary. Konflikt na linii praca-dom dotyczy jednak nie tylko matek, które niejednokrotnie z bólem serca oddają dziecko do przedszkola z konieczności powrotu do pracy. Także ojcowie chcąc podołać obowiązkom związanym z wychowaniem dziecka i jednocześnie – zapewnić finansowe zabezpieczenie rodzinie, popadają w tego typu konflikty.
Przewrażliwione dziecko, któremu wszystko przeszkadza? A może dziecko wysoko wrażliwe?
- Szczegóły
- Redakcja Redakcja
- Opublikowano: 09 kwiecień 2020 09 kwiecień 2020
Wysoka wrażliwość to cecha dziedziczna, jednak dopiero stosunkowo niedawno wyciągnięta na światło dzienne. Wielu dorosłych odkrywa właśnie, że są wysoko wrażliwi i dzięki temu mogą zupełne inaczej spojrzeć na swoje relacje z otoczeniem i także na swoje dzieciństwo. Jak wygląda sprawa w przypadku wysoko wrażliwych dzieci?
Obniżone napięcie mięśniowe – jakie są symptomy i jaka terapia jest skuteczna?
- Szczegóły
- Redakcja Redakcja
- Opublikowano: 27 marzec 2019 27 marzec 2019
Problemy z napięciem mięśniowym są coraz częściej obserwowane u małych dzieci i niemowląt. Jak rozpoznać objawy obniżonego napięcia? Czy rodzice są w stanie sami zauważyć nieprawidłowości, czy dopiero lekarz zwraca na to uwagę? I najważniejsze – jaka terapia może pomóc w takiej sytuacji?
Czytaj maluchowi, bo czytanie buduje piękny umysł
- Szczegóły
- Agnieszka Kawa Agnieszka Kawa
- Opublikowano: 01 sierpień 2018 01 sierpień 2018
W dobie braku prawdziwej rozmowy, wymiany jedynie krótkich informacji, gapienia się w różnych rozmiarów monitory, w codziennym pędzie i materialnym wariactwie zatrzymajmy się przynajmniej raz na dobę i czytajmy. I już nie mówię nawet o czytaniu dla siebie, bo przecież to byłby prawdziwy luksus jeśli chodzi o czas, ale czytajmy naszym dzieciom.
Elektronika zamienia dzieci w zombie... O szkodliwości spędzania czasu przed ekranami smartfonów i tabletów
- Szczegóły
- Redakcja Redakcja
- Opublikowano: 16 lipiec 2018 16 lipiec 2018
Zmęczenie, wyczerpanie, drażliwość, nietypowe pobudzenie, problemy z nawiązywaniem relacji czy... zaburzenia psychiczne. Na to wszystko jest narażone Twoje dziecko jeżeli zbyt wiele czasu spędza przed komputerem, tabletem czy smartfonem.
Blog z wierszami dla dzieci
- Szczegóły
- Redakcja Redakcja
- Opublikowano: 14 czerwiec 2018 14 czerwiec 2018
Polecamy blog z mądrymi wierszykami dla dzieci, prowadzony przez naszą redaktorkę Agnieszkę Kawę. Zajrzyjcie na: www.wierszykibabyjagi.pl
30 pozytywnych rzeczy, jakie możesz mówić swojemu dziecku, aby budować w nim poczucie własnej wartości
- Szczegóły
- Redakcja Redakcja
- Opublikowano: 16 marzec 2018 16 marzec 2018
Wiemy, że to, co mówimy do dzieci ma na nie ogromny wpływ. Czasem mimo najlepszych chęci, nie bardzo wiemy jak dobierać słowa, aby wzmacniać w dziecku poczucie własnej wartości, a nie jedynie prawić "suche" komplementy. Oto 30 pozytywnych sformułowań, jakie możesz z powodzeniem mówić swojemu dziecku, a jakie będą przypominały mu bądź jej o tym, że wierzysz w nie i że jest wartościowym człowiekiem.
O czym pamiętać ćwicząc z niemowlęciem w domu? Rozmawiamy z trenerką Agnieszką Dolniak - FILMIK
- Szczegóły
- Redakcja Redakcja
- Opublikowano: 28 czerwiec 2017 28 czerwiec 2017
W ramach uzupełnienia do zestawu ćwiczeń prowadzonych przez trenerkę personalną Agnieszkę Dolniak przygotowaliśmy dla Was krótką rozmowę: o tym, na co zwracać uwagę, kto może ćwiczyć, w jakim wieku najlepiej żeby był maluch i co dobrego z tych ćwiczeń będzie dla Mamy, a co dla maluszka :)
Niewygodne fakty o śmierci łóżeczkowej - tego o SIDS nie dowiesz się z mediów głównego nurtu i kolorowej prasy!
- Szczegóły
- Redakcja Redakcja
- Opublikowano: 02 luty 2017 02 luty 2017
Wszelkiej maści naukowcy szukali powiązań SIDS niemal ze wszystkim, tylko nie z tym, z czym jest ono rzeczywiście powiązane – czyli sprawdzano już obciążenia genetyczne, styl życia matki przed, w czasie ciąży i po urodzeniu dziecka.... Jest wiele faktów, których jednak ani medycyna akademicka, ani koncerny nie ujawniają – bo wygodnie jest mieć czym straszyć matkę, człowiek sparaliżowany lękiem jest posłuszny.