- Szczegóły
- Redakcja Redakcja
- Opublikowano: 15 grudzień 2021 15 grudzień 2021

Nowe wydanie bestsellera Kosmetyki naturalne DIY
Gubisz się w gąszczu kosmetyków naturalnych? Nie masz pewności, które naprawdę są eko i pozbawione SLS-ów, sztucznych barwników i dodatków szkodliwych dla skóry?
Zacznij produkować własne kremy, balsamy, masła, toniki i inne produkty do pielęgnacji urody, których składu będziesz na 100% pewna! Bogata w liczne fotografie, pięknie wydana książka Kosmetyki naturalne DIY autorstwa Leny Sokolovskiej to idealna publikacja dla każdej kosmetykomaniaczki i fanki eko stylu życia, a także pozycja obowiązkowa dla tych kobiet, które szukają kosmetyków łagodnych dla ich cery. Założycielka Uoga Uoga, ekologicznej marki naturalnych kosmetyków, dzieli się z czytelnikami:
unikalnymi i prostymi recepturami na delikatne i aromatyczne masła do ciała, kule do kąpieli, kremy do twarzy, toniki, maseczki, szampony oraz odżywcze eliksiry;
wiedzą o olejkach i wyciągach z ziół, które mają kojący i odżywczy wpływ na skórę;
tajnikami pielęgnacji różnych typów cery za pomocą dostępnych w Polsce ziół, olejków, hydrolatów i minerałów.
Dzięki przepisom i wskazówkom z książki Kosmetyki naturalne DIY wyeliminujesz drogeryjne kosmetyki wypełnione chemią i zastąpisz je przyjaznymi skórze, zrobionymi w zaciszu własnej kuchni specyfikami, takimi jak: tonik z chabrów, balsam w kostce z awokado, masło kawowe czy krem z nagietka
Zdrowa i piękna skóra? Naturalnie!
Recenzja Wellnessday.eu
Przepięknie wydana księga (tak! nie książka, a księga!) z mnóstwem cudownych przepisów na kosmetyki domowej roboty. Jakie to szczęście, że trend na DIY nie tylko wrócił (wszak ręcznie robione mikstury znane są w kulturze od zarania dziejów), ale i przybiera na sile. Jeżeli masz już dość chemii na drogeryjnych półkach, a kompletnie nie wiesz od czego zacząć - z tą książką będzie to naprawdę łatwe. Już na początku dowiadujemy się dlaczego tak ważne jest by stosować domowe kosmetyki, a na kolejnych stronach poznajemy poszczególne składki - w dość ogólny sposób, a jednak na tyle wystarczający, by swobodnie poruszać się po przepisach. Dowiesz się zatem jakie są rodzaje glinek, olejów i maseł, kilka słów o ziołach, owocach i innych składnikach stosowanych w wyrobie domowych kosmetyków (np. sól, miód, wosk). Poznasz akcesoria przydatne w wyrobie kosmetyków (i wcale nie musisz wydawać na to majątku) i metody przygotowywania prepratów. A dalej.... to już czysta przyjemność stosowania, czyli mnóstwo przepisów na toniki, maseczki, kremy....
I powiedzmy sobie szczerze - przepisów, i to dobrych przepisów na domowe kosmetyki, jest całe mnóstwo. To co wyróżnia zatem tę książkę, to piękne wydanie z cudownymi zdjęciami, które po prostu są rozkoszą dla zmysłu wzroku, a także PROSTOTA przepisów. W świecie przesyconym nadmiarem wszystkiego, taka książka jest jak cenny dar.
POLECAMY!!
Kosmetyki naturalne DIY. Receptury na pachnące i naturalne kremy, toniki, balsamy, maski, płukanki, szampony, masła do ciała i sole do kąpieli prosto od założycielek firmy uoga uoga
Jovita Vysniauskiene,Lena Sokolovska,Migle Tylaite
Książki polecane
Każdy zna kostkę Rubika, charakterystyczny kształt i kolory, zabawka, która jednocześnie jest narzędziem do rozwijania umiejętności logicznego myślenia i pamięci. Kto z nas nie próbował jej kiedyś ułożyć, albo przekonać do tego kogoś bliskiego?