- Szczegóły
- Redakcja Redakcja
- Opublikowano: 26 styczeń 2021 26 styczeń 2021
Cukrzyca typu 2 to zmora naszych czasów. Niestety żaden koncern farmaceutyczny (ani raczej przeciętny lekarz) nie jest zainteresowany wyleczeniem z tej choroby pacjenta, ponieważ „pacjent wyleczony, to pacjent stracony”. Cukrzyca jest na rękę Big Farmie, bo zyskują klienta do końca jego życia, złoty interes, prawda?
Dziś jednak wiemy, że są przypadki wyjścia z cukrzycy, ale jeszcze lepiej do niej nie dopuścić poprzez proste zmiany w sposobie życia, a przede wszystkim odżywianiu. Cukrzyca typu 2 jest bowiem konsekwencją naszego stylu życia, a przede wszystkim złej diety, otyłości, braku ruchu.
Jak zatem nie dopuścić do rozwoju cukrzycy bądź zatrzymać jej rozwój we wczesnym stadium? Poznajcie 5 sposobów doktora Andrew Saul'a, autora bestsellera „Wylecz się sam” (książkę recenzowaliśmy tutaj: Wylecz się sam. Megadawki witamin - Andrew W.Saul PH.D Recenzja i informacje )
fot. sxc.hu
5 zasad cukrzyka według Andrew Saul'a
1. Unikaj cukru
Rada prosta, choć dla niektórych początkowo może być trudna do zastosowania. Cukier szkodzi, o czym pisaliśmy w tych artykułach:
Przykra prawda: cukier szkodzi zdrowiu i tuczy
Negatywny wpływ spożywania cukru na zdrowie
Nikt nie powinien spożywać go w nadmiarze, ale prawda jest taka, że bardzo łatwo spożywać go w dużych ilościach, bo cukier jest niemal wszędzie. Dlatego odstaw kupne słodycze, ciastka, przetworzone produkty. Unikaj także węglowodanów prostych: mąki pszennej i wszystkiego wyrobionego na jej bazie, zwłaszcza jeżeli jest zapakowane w ładne foliowe opakowanie. I przede wszystkim nie dawaj słodyczy dzieciom – bardzo łatwo jest się od tego uzależnić, a nie chcesz przyczynić się do rozwoju rożnych chorób u swojego dziecka. Ochotę na słodkie można zastąpić owocem, deserem przygotowanym z miodem czy daktylami itd. - pomysłów jest naprawdę wiele, wystarczy poszukać! I nie idź w stronę słodzików - to jeszcze gorsze (zobacz: Acesulfam K, aspartam, sacharyna - niebezpieczne substancje słodzące )!
Zobacz także, czy znasz nazwy cukru stosowane w przemyśle na opakowaniach: Pod jakimi nazwami występuje cukier w produktach spożywczych? 40 nazw cukru
2. Unikaj mleka
Andrew Saul pisze, że spożywanie mleka w dzieciństwie może przyczyniać się także do rozwoju cukrzycy typu 1. Argumentuje to tym, że „niektóre obecne w mleku białka wykazują powinowactwo do komórek trzustki wydzielającej insulinę”. Już Benjamin Spock odradzał podawanie dzieciom krowiego mleka, tutaj jednak musimy nakreślić, że nie jest sprecyzowane, czy rzeczywiście chodzi o mleko od krowy, czy o produkt UTH, nazywany mlekiem i sprzedawany w kolorowych kartonikach. Picie zsiadłego mleka w okresie zimowym może mieć bowiem pozytywny wpływ na zdrowie o ile nie mamy nietolerancji laktozy itd. Tutaj radzimy rozważyć kwestię indywidualnie, jednak co warto podkreślić – mleko UTH z marketu to nie jest mleko.
Warto także zapoznać się z tym artykułem: Nie spożywasz mleka? Zobacz skąd czerpać wapń. Jak zadbać o prawidłowe wchłanianie wapnia?
3. Unikaj fluoru
Nie od dziś wiadomo, że fluor jest szkodliwy – pisaliśmy o tym tutaj:Kupuj pastę bez fluoru! O tym dlaczego fluor jest szkodliwy
Wbrew temu czego uczony jest Twój dentysta i co tak bardzo stara Ci się mówić dobrego o fluorze, gdy siedzisz na fotelu z unieruchomioną szczęką – fluor to toksyna.
Choć ustalane są tzw. „bezpieczne” dawki, nigdy nie wiesz, jaką dawkę zniesie bez skutków ubocznych (o ile to możliwe) Twój organizm. Tym bardziej, że jak podaje doktor Andrew Saul, dawki fluorów w poziomie jednej dziesiątej wartości uznanej za „bezpieczną” mogą zaburzać czynności nerek. Fluorki gromadzą się w organizmach, szczególnie u osób cierpiących na nerkową moczówkę prostą lub nieleczoną cukrzycę. Jak się okazuje cukrzycy są szczególnie podatni na toksyczne oddziaływanie fluoru, co dowiodły badania na Uniwersytecie w Kansas. Fluor jest bardziej toksyczny niż ołów, ale w Polsce nadal podaje się tą toksynę dzieciom w szkołach podczas fluoryzacji (pamiętaj, że możesz się na to nie zgodzić, zostawiając w placówce oświatowej stosowne oświadczenie).
4. Unikaj kofeiny
Mamy różne badania na temat wpływu kofeiny na zdrowie, różne ustalane dawki. Są nawet takie badania, które mówią o tym, jak filiżanka kawy może nas uchronić przed jakąś chorobą. Niemniej należy pamiętać, że kofeina uzależnia, że wzmaga działanie glukagonu i adrenaliny, że sprawia, że wątroba uwalnia do krwiobiegu większe ilości cukru, podnosząc stężenie glukozy we krwi. Jeżeli zatem do kawy dorzucasz sobie słodkości – możesz sobie łatwo wyobrazić co się dzieje w Twoim organizmie.
5. Wpływ szczepień
Andrew Saul pisze „rozważ odstawienie szczepionek” (mało kto radzi wprost: odstaw szczepienia, autorytety przez wzgląd na swoje bezpieczeństwo, zwykle ostrożnie dobierają słowa). Natomiast przytacza on badania wiążące wzrost szczepień ze wzrostem przypadków cukrzycy, przy czym za szczególnie niebezpieczną podaje on szczepienie przeciwko krztuścowi, bo wypływa ono na ośrodki produkcji insuliny w trzustce.
Dodajmy, że te szczepienia w Polsce system medyczny w postaci nadgorliwych pielęgniarek i wyrabiających statystyki lekarzy serwuje dzieciom szczepienia bez głębszej refleksji, bez szczegółowego wywiadu rodzinnego czy przyjrzeniu się indywidualnego zdrowiu danego dziecka. Także kochani rodzice – sami rozwijajcie swoją świadomość i wiedzę na ten temat. Można już w internecie znaleźć sporo informacji, poza mediami głównego nurtu, które trzymają się wciąż oficjalnej wersji swoich reklamodawców. Nieco naświetlaliśmy temat w tych artykule: Szczepienia - to musisz wiedzieć zanim zdecydujesz się zaszczepić dziecko
Polecamy także książkę: Szczepienia pełne kłamstw. Szokująca prawda o farmaceutycznych praktykach - Andreas Moritz
Jak zatem widać z powyższych prostych zasad, już samo odstawienie cukru i białej mąki ma ogromne znaczenie dla zdrowia. W dalszej kolejności odstawienie toksyn i co oczywiste – dbanie w naturalny sposób o odporność organizmu. Wymaga to zmiany pewnych nawyków żywieniowych i zakupowych, ale czyż nasze zdrowie i zdrowie naszych dzieci nie jest tego warte?