AAFA (Asthma and Allergy Foundation of America) deklaruje, że 40 milionów Amerykanów cierpi z powodu alergii. Część alergików zostaje w swoich domach w okresach pylenia traw i bylin, jednakże AAFA uważa, że powietrze w domach może być bardziej zanieczyszczone, niż na zewnątrz. Oprócz pyłków, przyczynami alergii często bywają roztocza, kurz, sierść zwierząt czy karaluchy.
Jak poprawić jakość powietrza w domu? AAFA radzi aby utrzymywać dom w czystości, a przede wszystkim - zminimalizować ilość (a nawet usunąć) zasłon, dywanów, koców, narzut, futrzanych maskotek, poduszek, a zwierząt lepiej nie wpuszczać do sypialni (karaluchów radzimy pozbyć się w ogóle). Jeżeli jeszcze nie mamy psa (a bardzo chcemy mieć), to wybierzmy rasę nie powodującą alergii (choć nie daje to nam gwarancji, że alergii mieć nie będziemy), jak np.: pudel, shih tzu, yorkshire terrier, maltańczyk, bądź rasę bez sierści jak np.: grzywacze chińskie, amerykańskie teriery bezwłose czy nagie psy meksykańskie. Nie radzimy za to kupować świnki morskiej – jest odpowiedzialna za 56% przypadków uczuleń na zwierzęta.
Co jeszcze możemy zrobić? Odkurzanie powinno być rytuałem przynajmniej dwa razy w tygodniu, co bardziej alergiczni powinni robić to w masce. Poduszki na kanapie prać przynajmniej raz w tygodniu w temperaturze 60 stopni, książki trzymać w szlanej witrynie, wywalić bibeloty i inne „durnostoiki”. Drastycznie, bez sentymentów, ale za to skutecznie. I na koniec - często wietrzyć pomieszczenia!
źródło: webmd.com, hodowle.info
Rozwój osobisty
Dziś każdy chce być sobą i od słuchania innych na temat tego jak być sobą... jeszcze bardziej oddalamy się od siebi. Dlatego zebraliśmy dla Was 5 prostych wskazówek od eksperta na temat autentyczności Stephena Josepha, psychologa zajmującego się badaniem rozwoju człowieka.
Zdrowie holistyczne
Czy kochamy swoje własne serce? Czy umiemy o nie dbać? Oto 18 rzeczy, które możesz robić dla swojego serca. Wprowadź je w swój codzienny styl życia, a obniżysz ryzyko zapadnięcia na choroby serca o 92%.
Książki polecane
Każdy zna kostkę Rubika, charakterystyczny kształt i kolory, zabawka, która jednocześnie jest narzędziem do rozwijania umiejętności logicznego myślenia i pamięci. Kto z nas nie próbował jej kiedyś ułożyć, albo przekonać do tego kogoś bliskiego?